Корзина
8 отзывов
+380
44
498-16-48
+380
44
498-16-48
Сергей
+380
97
204-21-00
Евгений
+380
66
794-97-07
+380
44
451-89-37
Элтех Украина официальный дистрибьютор Hitachi Industrial Equipment System Co.,Ltd.(Япония)
  • picture 1
  • picture 2
  • picture 3

Водоснабжение

Інтелектуальне водопостачання з обладнанням Hitachi.

Застосування перетворювачів частоти у водопостачанні давно відоме та виправдане гарантованим ресурсозбереженням (зменшення споживання електроенергії, продовженням міжремонтного періоду двигуна та насоса, зменшення кількості проривів у трубопроводах, зменшення витрат води через невиявлені ушкодження труб, стабілізація тиску без гідроударів та інше).

Перетворювачі частоті Hitachiодні з перших були використані у цій сфері та відмінно себе зарекомендували. Але з розвитком техніки збільшуються і вимоги до функціональності обладнання, насосних установок та до водопостачання в цілому. З’являється потреба підтримувати різний тиск у різні періоди доби, контролювати працездатність двигуна, виявляти моменти сухого ходу, чи прориву трубопроводу, керувати додатковими чи резервними насосами, здійснювати гнучкі налаштування кожного режиму, архівувати поточні події, дозволяти реалізувати віддалений доступ та керування.

Кожний об’єкт має власний набір вимог в залежності від необхідного об’єму води, рельєфу місцевості, потужності двигуна, характеристик насоса, довжини трубопроводу, умов експлуатації та ін. Тому інженери компанії Hitachi здійснюють постійні модернізації, розробки та вдосконалення перетворювачів частоти. За останні кілька років почали виготовлятись та надійшли у продаж нові серії перетворювачів частоти Hitachi, які мають істотні функціональні покращення, що дозволяє використовувати їх майже у всіх сферах для керування трифазними електродвигунами. Але для водопостачання їх можливості особливо цікаві та корисні. Одною з нових функцій є вбудований логічний контролер з дискретними та аналоговими входами та виходами з мережевим інтерфейсом ModBus-RTU. Цей контролер і виконую всю необхідну для керування водопостачанням логіку та обчислення. На його функціях побудоване розширене та функціонально поглиблене керування насосною установкою.

Чому на функцію вбудованого контролера варто звернути увагу? Це тому, що для його використання не потрібно купувати програмне забезпечення чи специфічні кабелі. При його використанні зникає потреба у додатковому зовнішньому контролері. Це загалом дозволяє зменшити розміри та вартість всієї системи керування насосом та підвищити її надійність за рахунок зменшення кількості складових елементів. На даний момент випробувані та успішно протестовані на реальних об’єктах кілька версій робочих програм для систем водопостачання: керування свердловинним насосом; керування підвищувальним насосом; каскадне керування насосами.

Зупинимось детальніше на функціональності кожної з них:

1.         Керування свердловинним насосом забезпечує як пряме водопостачання споживачів так і можливість роботи з водонапірною баштою в парі. Здійснюється керування лише одним насосом. Як результат, споживач отримує стабільний тиск та постійну наявність води. Для свердловинного насоса створюються комфортні умови роботи у заданому діапазоні дозволених швидкостей. Одночасно працює функція контролю сухого ходу, контролю струму, захист від перевантаження по струму, обмеження нижньої робочої швидкості з контролем поточного тиску та порівнянням його з граничним нижнім та верхнім значеннями для запуску та зупинки насоса по рівнях, що вимірюються тиском. Третє завдання тиску використовується для підтримання стабільного тиску при водопостачанні без водонапірної башти. В разі відсутності витрат води та наявності достатнього тиску двигун поступово знижує швидкість до нижньої дозволеної та зупиняється. Перезапуск насоса відбувається одразу чи з затримкою від зупинки у разі зниження поточного тиску нижче за завдання. Контроль сухого ходу дозволяє зупинити насос, якщо недостатньо води у свердловині, ця функція має такі налаштування: час контролю наявності сухого ходу, час очікування перед наступним запуском після зупинки по сухому ходу, дозволена кількість перезапусків насоса при сухому ході перед блокуванням перезапуску, лічильник зупинок за сухим ходом. Відображення поточних даних та налаштування здійснюються на зручному кольоровому сенсорному 7 дюймовому дисплеї. В економному варіанті від дисплея можна відмовитись, пожертвувавши зручністю налаштувань, контролю та архівуванням значень з аваріями.

2.         Керування підвищувальним насосом – це система керування, призначена для збільшення тиску води вище тиску що надає свердловинний насос, для постачання води на верхні поверхи багатоповерхівок чи для частин населених пунктів що розташовані на підвищеннях. Вона має аналогічні функції з системою керування свердловинним насосом та ще має режим заповнення трубопроводу та додаткове налаштування для виходу з захисту по сухому ходу за наявністю мінімального тиску від водоканалу чи свердловинного насоса.

3.         Каскадне керування насосами дозволяє включати та керувати додатковими насосами у періоди з піковим найбільшим споживанням води та зупиняти додаткові насоси у разі зменшення споживання. Такий підхід до здійснення водопостачання виправданий та дозволяє використовувати мінімальну кількість електроенергії у будь-яких умовах споживання води за рахунок роботи насосів у максимально продуктивних робочих точках. Це значно ефективніше ніж робота одного потужнішого насоса, розрахованого за напором та об’ємом води для покриття пікового режиму, бо у нічну пору доби він матиме дуже низький ККД. Система каскадного керування, окрім функцій притаманних системі керування свердловинним та підкачуючим насосами має налаштування для вмикання та вимикання додаткових насосів. Також є функція безперервного водопостачання, яка запускає та керує наступним додатковим насосом, якщо основний насос має проблеми. Також наявна функція контролю прориву трубопроводу відслідковує швидкість, тиск та навантаження на двигун, щоб виявити прорив трубопроводу чи зношеність та неефективність роботи насосної частини. Поточна інформація виводиться на зручний 7дюймовий дисплей та зберігається в архіві подій та аварій.

За необхідності, спеціалісти ТОВ «Елтех Україна» можуть додати унікальні функції для реалізації специфічних одиничних задач замовника. Також системи водопостачання можуть бути оснащені додатковим обладнанням, що дозволяє здійснювати підключення до систем диспетчеризації, СМС-інформування, або віддалений доступ та керування по внутрішній комп’ютерній мережі об’єкта чи через Інтернет.

Діапазон доступних потужностей становить від 0.2кВт до 400кВт.

Гарантійний термін експлуатації перетворювачів частоти Hitachi складає 3 роки з моменту продажу (крім потужностей 132кВт-400кВт, для яких гарантія складає 1 рік), а розрахунковий час експлуатації його електронних компонентів становить до 10 років при нормальних умовах навколишнього середовища.

Гарантійне та післягарантійне обслуговування перетворювачів частоти перетворювачів частоти Hitachi, збирання систем керування, програмування, встановлення та запуск здійснюють спеціалісти ТОВ «Елтех Україна».

Сортировка: в виде галереи в виде списка
товаров на странице: